Jste zde

Obchodní zástupce

Nabídka
Datum platnosti inzerátu:
04. 05. 2015 - 03. 06. 2015
Pracovní náplň:

Úplným základem je plynulá komunikace v angličtině o obchodních záležitostech (gramatika není to hlavní), pozitivní vztah k technice, obchodní dovednosti, vytrvalost a samostatnost. Žena spíše ne vzhledem k časové náročnosti.  Věkový průměr 30 – 40 by byl optimální, ale není podmínkou

Kdo je Elatec s.r.o.

  • Distributor elektronických modulů (displeje, PC desky, tiskací moduly atd), místní pobočka německé firmy
  • Dodáváme do výroby elektronické moduly výrobcům v oblasti průmyslových elektronických zařízení (medicínské přístroje, řídící systémy, přístroje v prostředcích hromadné dopravy),  informačních kiosků, digital signage,  výherních automatů a pod.
  • Specializujeme  se na klíčové potenciální zákazníky (pouze velkoobchod) a přesně definované cílové trhy
  • www.elatec-elco.com
Dosažené vzdělání:
střední
vysokoškolské
Nástup:
ihned
Jazykové znalosti:
AN-aktivně
Řidičský průkaz:
osobní auto
Požaduji / požadujeme:

Očekáváme obchodníka s praxí, který ví, jak návazat dlouhodobé obchodní vztahy a který si umí vytvořit pozici akceptovaného partnera jak ve vývoji, tak v nákupu.  Který má schopnost získávat informace o nabídce konkurence a umí si poradit, jak informace získat. Který umí překonat komunikační bariéry. Který je vytrvalý, důsledný a vynalézavý ale nikoliv přehnaně  agresivní .

  • Vzdělání minimálně středoškolské s maturitou, technické obory výhodou (zejména elektrotechnické)
  • Zkušený obchodní zástupce s praxí kolem 3- 5 let a více  nejlépe v nějakém elektronickém nebo jiném průmyslovém odvětví
  • Kandidát by měl být schopen porozumět základnímu technickému popisu našich produktů (monitory, tiskárny, paměti atd)
  • Praxe v obchodním  jednáním s důležitými klienty, schopnost přesvědčit a prosadit se
  • Schopnost budovat dlouhodobé vztahy se zákazníky a  pracovat na dlouhodobějších projektech
  • Kandidát bude v kontaktu nejen s nákupním oddělením, ale i s oddělením vývoje nových výrobků (předpokládá se základní technická gramotnost)
  • Angličtina plynně (denní telefonický a písemný kontakt s mateřskou společností a některými zákazníky v angličtině)
  • Předpokládá se samostatnost v rozhodování
  • Ochota cestovat i do zahraničí (občas 2 – 3 denní cesta)
  • PC na dobré uživatelské úrovni
  • Nejlépe bydliště do 50km od Vysokého Mýta, pokud ne tak nebo střední Morava, případně i severní
  • Poznámka: potřebuji spolehlivého a stabilního člověka, ne někoho, kdo každé dva roky mění zaměstnání. Naše obchody se budují dlouhodobě a vyžadují vytrvalost, stálost a dlouhodobost, kandidáti s praxí s rychloobrátkovým zbožím jsou méně vhodní

Aktivity obchodníka

Obchodník je nejvíce v kontaktu s dvěmi odděleními zákazníka: vývoj/konstrukce (příprava nových výrobků, tedy šance „dostat“ naše produkty do nových výrobků - do rozpisky materiálu) a nákupem, který řeší nákup dílů pro výrobu stávajících výrobků (=zúročení předchozí aktivní práce prodejce ve vývoji/konstrukci)

Aktivita ve vývoji

  • Je v kontaktu a aktivně jedná s pracovníky vývoje/konstrukce, kteří připravují nové výrobky a modifikace. Snaží se identifikovat potřeby dílů  pro nové výrobky (tedy jaké produkty firma bude do budoucna potřebovat) a aktivně přichází s podněty, co lze použít z našeho sortimentu. Projednává naši nabídku, modifikuje nabídku podle zpětné vazby z konstrukce a usiluje o to, aby se zákazník pro nový výrobek použil právě náš produkt.
  • Aktivitou ve vývoji si obchodník připravuje budoucí business

Aktivita v nákupu

  • Převezme náš běžící business včetně klíčových zákazníků na Moravě a v Bulharsku (návštěva v Bulharsku  cca 4 – 5x ročně).
  • Jedná se zákazníky o pravidelných objednávkách, které přicházejí od zákazníků, nezačíná na zelené louce.
  • Ze zrealizovaného obchodu je honorován bonus

Rozvoj obchodu

  • Obchodník se aktivně ve vývoji zajímá o připravované nové výrobky/projekty. Vyhledává nové zákazníky, vyhodnocuje poptávky z trhu a selektuje potenciální zákazníky. Soustřeďujeme se na zákazníky s perspetivou (tedy ty, kteří by mohli do budoucna používat naše produkty a kteří by mohli vytvořit dostatečně velký business). Snažíme se koncentrovat na konkrétní cílové produkty a zákazníky, nenabízíme všechno všem, chceme mít i nadále 20 – 30 velkých zákazníků, nikoliv 200 malých.

Obecně

  • Vyhledávání silných zákazníků, aktivní vytipování a promotion produktů podle požadavků zákazníků, vypracovávání cenových nabídek, projednání se zákazníkem, získávání objednávek,  projednání platebních podmínek/ případně smluv, sledování a vyhodnocování konkurence, reporting
  • Obvykle se pracuje 2 – 3 dny z kanceláře (v případě vzdáleného místa bydliště home office) a 2 - 3 dny návštěvy u zákazníků

Svěřený region

  • Obchodní zástupce pro polovinu České republiky na východ od Vysokého Mýta (do budoucna Bulharsko nebo jiné nejbližší zahraničí)
Nabízím / nabízíme:

Podpora nového zaměstnance ze strany Elatec

  • S novým obchodníkem navštíví zákazníky jednatel firmy, který i pomůže při rozběhu komunikace se zákazníky a podporou projektů. Zahraničí (Bulharsko) převezme ze začátku jednatel a časem rovněž postoupí obchodníkovi
  • Obchodník má podporu dvou zkušených kolegyň v německé mateřské společnosti, které jednají s dodavateli a připravují nákupní informace nutné pro vytvoření nabídky
  • Náš aplikační inženýr (ČR) pomůže s výběrem vhodného produktu a nebo řeší technické dotazy zákazníků
  • Celkem jasně umíme definovat a vysvětlit, kdo je a kdo není náš potenciální zákazník, jaké produkty pro jaké projekty nabídnout a jak postupovat.
  • Srozumitelně a uchopitelně pro každého i bez elektrotechnické vzdělání nebo praxe umíme vysvětlit základní technická fakta o našich produktech
  • Náš zájem není nasadit nesmyslný plán a šetřit na bonusu, naopak, naši obchodníci v loňském roce splnili na 120%

Mzdové ohodnocení a bonusy

  • Odpovídající platové ohodnocení pro ideálního kandidáta
  • Zástupce je honorován základním platem a provizí z prodeje
  • Trvalý pracovní poměr
  • Rozšířená dovolená
  • Aktuálně služební vůz AUDI A5 i k soukromým účelům

Proč by se měl kandidát rozhodnout pro Elatec

  • Atraktivní zaměstnání pro obchodníka, který má rád techniku a baví ho mít možnost ovlivňovat podobu nových výrobků
  • Velmi dobré finanční podmínky
  • Prostor pro seberealizaci a samostatnost,  možnost realizovat vlastní obchodní vize a postupy
  • Jednoduché a přímé rozhodovací procesy
  • Nekonfliktní a kooperativní  pracovní kolektiv
  • Otevřené a férové jednání
  • Malá a flexibilní zahraniční firma
Lokalita:
Východní čechy
Jižní Morava
Severní Morava
Kontaktní osoba:
Ing. Libor Pavel
Toto je ochrana před spamem.
Fill in the blank.